2013 yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim dalından mezun oldu. Ardından 10 sene boyunca özel ve devlet okullarında “Psikolojik Danışman” ve “Rehberlik Koordinatörü” görevlerinde bulundu. Devlet okullarında çalıştığı süreç içerisinde Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele projesinde formatörlük eğitimleri aldı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Aile ve Evlilik Danışmanlığı programında (380 saat) teorik ve uygulamalı eğitimini süpervizyon desteği alarak bitirdi. Ardından 2015 yılında İstanbul Esenyurt Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisansına başladı.

Yüksek lisans çalışmaları özel sebeplerden dolayı bitirme tezi yazma aşamasında donduruldu. “Bilişsel Davranışçı Terapi” ve “Şema Terapi” uygulayıcı eğitimlerini tamamlayarak 5 yıldır yüz yüze ve online terapi sağlamaktadır. Eğitim alanında ergenler üzerine yapılan bir çok çalışmaya katılımcı ve uygulayıcı olarak katıldı.


Pandemi sürecinin yaşanmasıyla beraber ülkemizde geçilen online eğitimde yaşanılan aksaklıklar kaynaklı mağdur olan öğrencilere psikolojik destek sağlamak amacıyla FREUD BEY youtube kanalı oluşturularak psikolojik desteğe ihtiyaç duyan yüzlerce öğrenciye ücretsiz birebir psikolojik danışmanlık hizmeti sağladı.

 

Eğitimler

Kıbrıs İlim Üniversitesi-Uygulayıcı Bilişsel Davranışçı Terapi

Marmara Üniversitesi-Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi-Şema Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi-Temel ve İleri Düzeyde EMDR Uygulayıcı Eğitimi

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi- Uygulayıcı Oyun Terapisi Eğitimi

MOXO Dikkat Testi Uygulayıcısı

MMPI Kişilik Testi Uygulayıcısı

Hakkı Uzun

Hakkı Uzun

Psikolojik Danışman Hakkı UZUN